середа, 16 листопада 2022 р.

Що таке модульні меблі?


Зміст


Що таке модульні меблі

Чим модульні меблі відрізняються від корпусних

Переваги та недоліки

З яких матеріалів виготовляють модульну систему

Використання в інтер'єрі

На що звертати увагу при виборі модульних меблів


Що таке модульні меблі?



Життя — це рух, і домашній інтер'єр — не виняток. Щоб оновити дизайн житла та знизити рівень стресу, іноді хочеться зробити перестановку меблів. Але великі монолітні гарнітури, шафи та дивани складно рухати, для них не завжди можна підібрати нове вдале місце. З модульними меблями таких проблем не виникне. У будь-який момент компактні деталі набору можна переставити!


Що таке модульні меблі


Модульні меблі — набір окремих елементів (модулів), виконаних в єдиному стилі. Їх можна використовувати окремо або складати власні меблеві гарнітури. Можна купувати по парі модулів з різних комплектів або збирати набір одного типу. Модульність дозволяє проявити максимум фантазії та креативності при оформленні будь-якої кімнати.


Меблі-конструктор бувають м'якими та корпусними. М'які складаються з диванних блоків, які можна складати один з одним у будь-якій послідовності. Є окремий підвид таких меблів, у якому кілька модулів різного типу збирають в готовий диван. Його модулі не можна переставляти — він нерозбірний, але все одно відноситься до категорії модульних диванів.





Чим модульні меблі відрізняються від корпусних


Часто поняття модульних та корпусних меблів  плутають. Частина модульних меблів є корпусними.


До корпусних меблів відносять будь-які вироби з жорстким корпусом, наприклад, шафи, полиці, тумби. Модульні корпусні меблі — стильна альтернатива нерозбірним меблевим стінкам. Такий набірний комплект набагато краще відповідає сучасним дизайнерським тенденціям в оформленні житлового та робочого простору.


Переваги та недоліки


Візуально окремі елементи, не об'єднані загальною стінкою, займають менше місця. До того ж, вони не приховують стіну, тому органічно вписуються у загальний концепт приміщення. Кімната з модулями сприймається більш цілісною та завершеною.


У практичному плані модульні меблі приваблюють:


Мобільністю — її зручно пересувати з кімнати в кімнату, перевозити в нове житло.


Варіативністю — зазвичай комплект одного стилю включає дуже багато елементів.


Гнучкістю — в будь-який момент можна докупити відсутні частини набору.


Доступною вартістю — ціна на вироби такого типу досить низька.


Модульні меблі в тренді, тому виробники відстежують і швидко втілюють в них модні тенденції. Тому з їхньою допомогою можна створити привабливий інтер'єр при мінімумі витрат.





З яких матеріалів виготовляють модульну систему


Щоб не підвищувати вартість комплектів, їхні елементи виготовляють з доступних, але надійних матеріалів — пластику, ДСП і МДФ.


Пластик — гладенький, міцний однорідний матеріал, стійкий до механічних навантажень. Він несприйнятливий до впливу вологи, не схильний до появи цвілі та грибка. Тому пластикові вироби можна розміщувати не тільки на кухні, але й у ванній кімнаті. Найчастіше для оформлення фасадів використовують глянсовий пластик з помітним блиском. Цей ефект робить кімнату візуально просторішою, надає їй додаткового об'єму. Мінус такого рішення — необхідність братися тільки за фурнітуру. Якщо не братися за ручки, на пластиці залишаться помітні сліди рук, які потрібно буде часто прати.


ДСП використовують для виготовлення корпусів окремих елементів та внутрішніх полиць. Щоб уберегти матеріал від вологи та механічних пошкоджень, його обробляють захисним лаком і декоративною плівкою. Якщо фасад теж оформлюють ДСП з плівкою, на неї може бути нанесений будь-яке друковане зображення.


МДФ — екологічний матеріал, з якого можна виготовляти меблі будь-якої складності. Його відмінність від ДСП — однорідна гладка поверхня з можливістю тонкої обробки. З МДФ виробляють різноманітні фасади — опуклі та увігнуті моделі, які допоможуть зробити інтер'єр кухні ще цікавішим.


Крім того, використовуються рамкові фасади — особливий тип фасадів з рамкою та центральною панеллю. Рамка скла

субота, 12 листопада 2022 р.